O stowarzyszeniu

Pewnego pięknego wrześniowego dnia podczas zakończenia sezonu wodniackiego 2008 grupa pasjonatów sportów wodnych spotkała się przy wspólnym ognisku. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że tak zaczęła się nasza historia.
Pod niebem pełnym gwiazd nad brzegiem Warty, wodniacy postanowili zrobić coś wspólnie, aby połączyć swoją siłę i zafascynować innych swoją pasją. Pomysł został podchwycony i nie trzeba było długo czekać 17 listopada 2008 roku w Śremie odbyło się pierwsze oficjalne zebranie, na którym pozytywnie zakręceni wodniacy przyjęli nazwę „WODNIACY – ŚREM” i zaczęli stawiać pierwsze kroki w kierunku stworzenia Mariny. Miłym zaskoczeniem był szybki odzew, entuzjazm i zapał nowych wodniaków na rzece Warcie, która niczym dzika Amazonka zachwyca na każdym zakręcie.

Zarząd Stowarzyszenia udał się do Inspektoratu Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Śremie oraz do Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu ażeby przedstawił swój pomysł stworzenia Mariny w Śremie przy ul. Nadbrzeżnej w miejscu CZYNNEJ przepompowni.

„WODNIACY – ŚREM” postawili sobie zadania, którymi są:

Członkowie stowarzyszenia spotkali się z miłą aprobatą i chęcią pomocy w realizacji przedsięwzięcia które tak bardzo pragnęli zrealizować.

Zarząd „WODNIAKÓW”:

Artur Strzelec Artur STRZELEC